FILATELISTYCZNE ZMAGANIA
17 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Skrzypnem odbył się półfinał 64. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego. Koło filatelistyczne działające przy Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej reprezentowało pięcioro uczniów. W swoich grupach wiekowych zajęli oni wysokie miejsca.
W gr. szkół ponadpodstawowych
II miejsce Jakub Marusarz
W gr. szkół podstawowych kl.VI-VIII
I miejsce Magdalena Pawlikowska
II miejsce Gabriella Malacina
III miejsce Lena Wilkus
W gr. szkół podstawowych kl. I-V
I miejsce Hanna Stolarczyk
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie tego konkursu.
W dniach 4–7 czerwca 2026 roku w Bańskiej Niżnej odbędzie się 64. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny pod hasłem „Tatry i Podhale”. Głównym organizatorem wydarzenia jest Zarząd Główny Polskiego Związku Filatelistów z siedzibą w Warszawie, natomiast organizacji tegorocznej edycji podjął się Okręg Małopolski PZF.





