Wycieczka do Rabki uczniów klas 1-3

Wycieczka do Rabki naszych najmłodszych uczniów klas 1-3
z Bańskiej Niżnej
14 czerwca 2023 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Teatru Lalek ,,Rabcio” oraz Rabkolandu w Rabce-Zdroju.
Najpierw dzieci obejrzały spektakl pt.: ,,Kiedy króla boli ząb”. Głównym bohaterem spektaklu jest król, który zmaga się z bólem zęba, ale bardzo boi się dentysty, dlatego szuka innych sposobów, by ulżyć swojemu cierpieniu. Ból zęba sprawia, że król złości się na wszystkich, a nawet staje się nieobliczalny- zamyka w więzieniu Kucharza oraz Czarnoksiężnika i jest gotów wszcząć wojnę z Królem Teściem. Na szczęście sytuację ratują życzliwi członkowie królewskiej rodziny oraz fortel monarszego Kota. Małym widzom sztuka bardzo się podobała, ogromne wrażenie zrobił na nich też sam gmach teatru, ale po wszystkim chyba najwięcej radości sprawiło nam ciepło i słońce, które czekało na nas poza murami teatru, ponieważ następnym punktem programu był Rabkoland. W Parku rozrywki spędzili bardzo miło czas i bawili się wyśmienicie. Pobyt tutaj zapewnił możliwość aktywnego wypoczynku i relaks tym, którzy postanowili wypróbować wszystkich atrakcji parku. Znajduje się w nim wiele obiektów m.in. strefa dla dzieci, rodzinna i ekstremalna. W sumie znajdują się tu aż 22 miejsca – pełne ruchu, bogactwa kolorów oraz oryginalnych postaci. Nie brakuje również karuzel. Oprócz popularnych urządzeń znajdują się też takie atrakcje jak Łódź Wikinga, Koło Widokowe, Balerina, Pontony czy ekstremalny Music Express. Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Rabkolandzie, kupując jeden bilet wstępu, można korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. W trakcie zabawy na świeżym powietrzu była przerwa na smaczny obiadek, a potem dalej karuzele i inne przyjemności.
Dzieci, choć zmęczone wróciły z wycieczki bardzo zadowolone. Pogoda dopisała, co też było bardzo ważne podczas pobytu w ,,Rabkolandzie”.
Tekst i zdjęcia:  Anna Sichelska