,, Polskie miasta w baśni i legendzie” wycieczka OP do MOKu

Dnia 01.03.2024r. odbyła się wycieczka naszych przedszkolaków do MOK-u na musical pt. ,, Polskie miasta w baśni i legendzie” wystawiony przez Teatr Nowoczsny.

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd wzięły się słynne toruńskie pierniki i czy Smok Wawelski naprawdę był aż taki zły? Przedszkolaki z grupy ,, Sówki” i z zerówki, wzięły udział w musicalu podczas, którego dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości.
Zwiedzanie miast przez legendy i baśnie polskie to niesamowita podróż w czasie, która jednocześnie uczy i bawi!

Spektakl przybliżył dzieciom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce. Scenografia bezpośrednio odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu najmłodsi łatwo powiążą symbol miasta z wydarzeniem historycznym. Muzyka dała dzieciom możliwość swoistego przenoszenia się w czasie oraz brania aktywnego udziału w przedstawieniu. Kostiumy nawiązywały do minionych czasów nadając spektaklowi dziejowy charakter. Wszystkie elementy formy scenicznej zachęcały dzieci do zainteresowania się różnymi regionami naszego pięknego kraju, a kompozycja przedstawienia jako podróż w czasie po wielu miejscach na mapie Polski, bardzo zaciekawiła dzieci, które po powrocie do przedszkola nadal były bardzo zaciekawione historią naszej Ojczyzny.

opr. Anna Doleżuchowicz